Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego

Opublikowane przez

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego

23.09.2020

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela oraz Dyrektor Artystyczny Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie Krzysztof Korwin-Piotrowski zapraszają na II Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. W sobotę 26 września o 16.00 i 19.00 w Amfiteatrze w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera widowiska “Zaczarowany świat operetki i musicalu”.

Narratorem i reżyserem pierwszej części “Śnić sen” będzie dyrektor artystyczny festiwalu i reżyser Krzysztof Korwin-Piotrowski. Wystąpią: primadonna ORFEO Małgorzata Długosz, aktor musicalowy z Teatru Muzycznego w Gdyni Mateusz Deskiewicz, solista Teatru Wielkiego -Opery Narodowej Zbigniew Macias oraz para taneczna i Kwartet wokalny Chwilka z Bialskiego Centrum Kultury, przygotowany przez Ireneusza Parafiniuka. Druga część to “Zakochani w operetce” w reżyserii Łukasza Lecha. Są to najpiękniejsze fragmenty widowiska jubileuszowego Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie, przygotowanego z okazji 15-lecia teatru. Wystąpią: Małgorzata Długosz (sopran, primadonna Orfeo), Iwona Socha (sopran, solistka Opery Krakowskiej), Jakub Milewski (baryton, kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego), Jakub Oczkowski (tenor), zespół baletowy i orkiestra MTM pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Balet przygotowała choreograf Violetta Suska. Partnerem Wydarzenia jest Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Kiepury – Dyrektor Iwona Wujastyk.

W pierwszej części można będzie usłyszeć takie przeboje musicalowe jak “W taki piękny wieczór” z “Południowego Pacyfiku” Richarda Rodgersa, “Śnić sen” z “Człowieka z La Manchy” Mitcha Leigha, piosenkę Thenardiera “Kramu tego król” z “Nędzników” Claude-Michela Schoenberga,

“Gdybym był bogaczem” oraz “To świt, to zmrok” ze “Skrzypka na dachu” Jerry’ego Bocka, a także takie słynne utwory jak “Straingers in the Night”

czy tango “Por una cabeza”. Usłyszymy też “Na pierwszy znak” z repertuaru Ordonki

i piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

Natomiast w części drugiej zabrzmią fragmenty operetek “Hrabina Marica” i “Księżniczka czardasza” Imre Kalmana, “Perła z Tokaju” Freda Raymonda, “Wesoła wdówka” Franza Lehara oraz Annen-Polka Johanna Straussa i piosenka “To ja, Lulu” z musicalu “Dama od Maxima” Ryszarda Sielickiego.

Artykuł Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego pochodzi z serwisu ORFEO – portal muzyczny, TV.

Więcej informacji
Źródło: orfeo.com.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *