Jaki wpływ na nasze życie seksualne ma marihuana?

Opublikowane przez

O życiu seksualnym oraz rzeczach, które mają na nie wpływ można by mówić naprawdę długo. Tym razem naukowcy wzięli pod lupę związek, jaki ma marihuana na seks. Wyniki badań są dla wielu zaskakujące, ponieważ zwykle odurzenie kojarzymy z czymś negatywnym, powodującym spore problemy. Tym razem jednak okazuje się, że marihuana działa na nas jak afrodyzjak – zwiększa nasze libido oraz naszą chęć na uprawianie seksu. Tym samym amerykańscy naukowcy obalili naukowe tezy głoszące, że palenie trawki powoduje obniżenie popędu seksualnego.

Zdecydowanie więcej seksu

Badacze z kalifornijskiego Uniwersytety Stanforda, aby udowodnić swoje tezy, przeprowadzili badania. Ich wyniki były dla wszystkich zaskakujące – jak się okazuje amatorzy palenia marihuany mają nawet o dwadzieścia procent bogatsze życie seksualne, do tego regularniejsze niż nie korzystający z działania narkotyku. Badanie przeprowadzono na grupie pięćdziesięciu tysięcy mężczyzn i kobiet w wieku między dwudziestym piątym a czterdziestym piątym rokiem życia, a ich wyniki opublikowano nawet na lamach „Journal of Sexual Medicine”.

Nic więcej się nie liczy

Badania nie wskazały żadnych widocznych różnic w wynikach między osobami pochodzącymi z różnych środowisk, w tym kulturowych czy religijnych, mających różne wykształcenie czy poglądy. Nie ma znaczenia również to, czy dane osoby były singlami czy w stałych związkach; podobnie nie miał znaczenia stan zdrowia badanych osób. Co więcej, korzystający z działania marihuany potwierdzają, że ich życie seksualne dzięki temu stało się bogatsze i lepsze o nowe doznania.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *