Karnawał w wiedeńskim nastroju

Opublikowane przez

Karnawał w wiedeńskim nastroju

19.01.2021, Bartosz Jakóbczak

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wyjątkowy koncert Karnawał w wiedeńskim nastroju. W programie znajdą się między innymi słynne walce wiedeńskie, uwielbiane przez publiczność na całym świecie kompozycje Straussa oraz arie i ansamble z jego operetek. W koncercie reżyserowanym przez Santiago Bello wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Marty Kosielskiej i Michała Kocimskiego.

Koncert emitowany będzie na antenie Telewizji TOYA oraz w Internecie, jako bezpłatny streaming, już w najbliższą sobotę, 23 stycznia 2021 o godzinie 18:00.

Karnawał w wiedeńskim nastroju, Teatr Wielki w Łodzi, fot. Joanna Miklaszewska

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że teatr ma bawić, wzruszać i dostarczać tych najpiękniejszych muzycznych wrażeń, jakie mogą zagościć w naszych sercach. Rok 2020 był trudnym okresem, gdyż nie mogliśmy się z Państwem widywać w teatralnym foyer, na widowni czy scenie. Nie spotkaliśmy się na balu sylwestrowym, a premiery mogły odbywać się wyłącznie on-line. Nadal nie możemy zaprosić Państwa do Teatru na koncert noworoczno-karnawałowy, ale ponieważ bardzo tęsknimy do Was – naszych wspaniałych Widzów – przygotowaliśmy koncert, z którym chcemy rozpocząć z Państwem Nowy Rok i zapoczątkować dobrą passę dla wszystkich – Karnawał w wiedeńskim nastroju.

Santiago Bello, fot. Joanna Miklaszewska

Jeśli karnawał i Wiedeń, to nie może być nikt inny tylko Johann Strauss. Utwory tego austriackiego kompozytora, zwanego królem walca, idealnie nadają się na radosny, wyjątkowy, roztańczony i bajkowy koncert. Wystarczy wspomnieć, że zobaczą i usłyszą Państwo takie kompozycje jak Nad pięknym modrym Dunajem, Czardasz Rozalindy, Kuplety Żupana i wiele, wiele innych. Wszystkie we wspaniałym wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Reżyserię i choreografię koncertu przygotował Santiago Bello we współpracy z Igorem Włodarczykiem (oprawa multimedialna), a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy niezawodny duet: Martę Kosielską i Michała Kocimskiego.

Karnawał w wiedeńskim nastroju, Teatr Wielki w Łodzi, fot. Joanna Miklaszewska

Podczas koncertu usłyszymy znakomitych solistów Teatru Wielkiego w Łodzi: Dorotę Wójcik (sopran), Patrycję Krzeszowską (sopran), Agnieszkę Makówkę (mezzosopran), Dominika Sutowicza (tenor), Arkadiusza Anyszkę (baryton), Łukasza Motkowicza (baryton) i Roberta Ulatowskiego (bas).

Zatem karnawał czas zacząć! Życzymy dobrej zabawy on-line lub na antenie telewizji TOYA już w sobotę, 23 stycznia o godz. 18:00. Gwarantujemy dobrą zabawę, wzruszenia i piękną muzykę!

Karnawał w wiedeńskim nastroju, Teatr Wielki w Łodzi, fot. Joanna Miklaszewska

Koncert został zarejestrowany 17 stycznia 2021 roku przez TV TOYA.

Artykuł Karnawał w wiedeńskim nastroju pochodzi z serwisu ORFEO.

Więcej informacji
Źródło: orfeo.com.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *