Kolędy świata z Operą Śląską

Opublikowane przez

Kolędy świata z Operą Śląską

24.12.2020, Magdalena Nowacka-Goik, Krzysztof Korwin-Piotrowski

Operowy koncert świąteczny “Kolędy świata z Operą Śląską” w reżyserii Waldemara Patlewicza będzie emitowany na antenie TVP Katowice w Wigilię o 19.10 (część I) i 25 grudnia o godzinie 10.00 (część II). Można go zobaczyć również w internecie za pośrednictwem TVP Stream, a następnie na kanale Opery na YouTube 25 i 25 grudnia o 16.00.

Od wielu lat, Opera Śląska w Bytomiu zaprasza melomanów do swojej siedziby podczas świąt Bożego Narodzenia na wspólny wieczór kolędowy. W tym roku, świąteczny koncert „Kolędy świata” w wykonaniu artystów, będzie można usłyszeć i zobaczyć na antenie TVP3 Katowice oraz online na VOD. To prawdziwa muzyczna niespodzianka – przesłanie dla wszystkich melomanów i wyraz tęsknoty za ich obecnością w Operze Śląskiej.

Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej, zaprasza na koncert bez udziału publiczności : Tym razem to my gościmy w Waszych domach za pośrednictwem TVP3 Katowice. Zawsze staraliśmy się, aby nasz koncert był zróżnicowany repertuarowo, a w tym roku poza zespołem orkiestrowym usłyszymy również aranżacje z towarzyszeniem zespołu Szymona Klekowickiego. Mam nadzieję, że wspaniali soliści, których zaprosiłem do tego wyjątkowego wieczoru, podarują nam chwile wzruszeń i radości.

W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak :„Przybieżeli do Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Lulajże Jezuniu”, ale usłyszymy też utwory z różnych krajów Europy, a także z Afryki czy Ameryki Południowej: „African Noel”, „Szczedryk” z Ukrainy, hiszpańska pieśń Ariela Ramireza „Trzej Magowie” (Los Reyes Magos z Navidad Nuestra) czy francuska Mały dobosz” (L’enfant au tambure). Będą też przeboje takie jak „White Christmas” (Białe Święta Bożego Narodzenia), pierwotnie wykonywany przez Binga Crosby’ego i Marthę Mears w filmie „Gospoda świąteczna”  czy „Na całej połaci śnieg” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

W koncercie wystąpią soliści Opery Śląskiej: Gabriela Gołaszewska, Ewelina Szybilska, Andrzej Lampert, Stanislav Kuflyuk i Zbigniew Wunsch oraz Chór i Orkiestra Opery Śląskiej ze specjalnym udziałem zespołu Szymona Klekowickiego. Autorami aranżacji są Łukasz Unger, Adam Jarzmik, Przemysław Zych i Szymon Klekowicki. Chór został przygotowany przez Krystynę Krzyżanowską-Łobodę, a kierownictwo muzyczne koncertu objął Jan Stańczyk – dyrygent rezydent Opery Śląskiej (w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca). Reżyserem jest Waldemar Patlewicz (TVP3 Katowice).

Artykuł Kolędy świata z Operą Śląską pochodzi z serwisu ORFEO.

Więcej informacji
Źródło: orfeo.com.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *