Prosimy nie wyrywać foteli w łódzkim Teatrze Muzycznym

Opublikowane przez

Prosimy nie wyrywać foteli w łódzkim Teatrze Muzycznym

9.10.2020, KKP

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza w sobotę 10 października o 18.30 na przełożoną z września premierę widowiska muzycznego “Prosimy nie wyrywać foteli” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Kierownictwo muzyczne sprawuje Krzysztof Brzeziński (również autor aranżacji). Wystąpią: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paulina Łaba, Paweł Erdman, Maciej Pawlak, Piotr Płuska i Marek Prusisz oraz tancerze i zespół muzyczny teatru. Przedpremierowy pokaz odbędzie się 9 października o 18.30, a popremierowy spektakl – w niedzielę 11 października o 17.00.

W ten sezon wchodzimy przebojowo i zabieramy widzów w krótką podróż po historii muzyki rozrywkowej – mówi dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi i zaprasza na premierę „Prosimy nie wyrywać foteli”. Publiczność usłyszy takie szlagiery jak: „Twist and shout”, „Rock around the clock”, “Tyle słońca w całym mieście” czy „Medytacje wiejskiego listonosza”.

Hity lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku zaprezentowane będą w formie lekkiego wykładu o historii muzyki rozrywkowej, wzbogaconego nieszablonową scenografią. W repertuarze inscenizowanego koncertu znalazły się przeboje, które w II połowie ubiegłego stulecia doprowadzały do zbiorowej histerii słuchaczy na całym świecie, a z ich wykonawców – Beatlesów, Presley’a czy zespołu Queen – uczyniły nieśmiertelnych. Nie zabraknie też niezapomnianych polskich szlagierów Karin Stanek czy Skaldów.

Szukaliśmy nowego pomysłu na spektakl. I to takiego, który będzie można zrealizować w szczególnych warunkach pandemii. Dlatego przygotowaliśmy dla publiczności nieco mniejszą formę. Żywiołowy koncert z piosenkami, które zna każdy i które każdy może wspólnie z artystami zaśpiewać. Stąd na liście znalazły się takie hity „We Will Rock You” – ­wyjaśnia Jakub Szydłowski.

W związku z obecną sytuacją teatr dostosował swoje procedury do obowiązujących wytycznych sanitarnych. Koncert odbędzie się w warunkach reżimu sanitarnego. Widzowie, którzy planują wizytę w teatrze, proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który przewiduje m.in. złożenie oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekcję rąk oraz noszenie maseczek lub przyłbicy na terenie teatru. Do sprzedaży trafiła także odpowiednio zmniejszona pula biletów, by zapewnić odpowiedni dystans.

Artykuł Prosimy nie wyrywać foteli w łódzkim Teatrze Muzycznym pochodzi z serwisu ORFEO – portal muzyczny, TV.

Więcej informacji
Źródło: orfeo.com.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *