Bogusław Kaczyński – piąta rocznica śmierci

Opublikowane przez

Bogusław Kaczyński – piąta rocznica śmierci

21.01.2021, KKP

W związku z przypadającą 21 stycznia piątą rocznicą śmierci Bogusława Kaczyńskiego w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach przy grobie Mistrza spotkali się artyści i przyjaciele z Fundacji ORFEO i zespołu “Mazowsze”.

Kwiaty i wieńce złożyli przedstawiciele Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie: Zbigniew Napierała – przewodniczący rady, Anna Habrewicz – dyrektor zarządu, Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny, a także wybitna śpiewaczka Małgorzata Długosz (z mężem Januszem Daroszewskim). Tradycyjnie na Powązki przyjechała z wieńcem kwiatów delegacja Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “Mazowsze” z dyrektorem Jackiem Bonieckim, rzeczniczką prasową Katarzyną Pasieczną i artystami baletu.

W Białej Podlaskiej również uczczono piątą rocznicę śmierci Honorowego Obywatela miasta przy pomniku Bogusława Kaczyńskiego.

Prezydent Michał Litwiniuk tak napisał na Facebooku:

“Pamiętamy ❗? Razem z panią prezes Koło Bialczan Krystyną Nowicką oraz dyrektorami instytucji kultury: Zbigniewem Kapelą (BCK24 – Bialskie Centrum Kultury), Rafałem Izbickim (Muzeum Południowego Podlasia) i Pawłem Borkiem (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej) uczciliśmy tę rocznicę, składając kwiaty przy ławeczce poświęconej Bogusławowi Kaczyńskiemu, znajdującej się na terenie naszego pięknego założenia Radziwiłłów.? Pamiętamy o mistrzu – nie tylko obchodząc tak ważne rocznice, ale przede wszystkim organizując wspólnie z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego i wydarzenia z nim związane. ? W ostatnich miesiącach ograniczyła je pandemia, ale wraz z panem dyrektorem Krzysztof Korwin-Piotrowski i jego wspaniałym zespołem przygotowujemy już kolejne wydarzenia muzyczne upamiętniające dziedzictwo Bogusława Kaczyńskiego – aby przyniosły tyle radości bialczanom, co niezwykle widowiska muzyczne, które już podziwialiśmy w Miasto Biała Podlaska podczas I Festiwalu w 2019 roku i II Festiwalu w 2020 roku, i które przypomniały nam ukochane utwory Bogusława Kaczyńskiego, artystów Orfeo i oczywiście – nasze.”

24 stycznia o 15.00 w Krynicy-Zdroju odbędzie się koncert noworoczny “Wielka sława to żart”, transmitowany online, poświęcony pamięci Bogusława Kaczyńskiego, z udziałem wybitnych śpiewaków: Grażyny Brodzińskiej, Małgorzaty Długosz i Adama Sobierajskiego. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się tutaj.

Artykuł Bogusław Kaczyński – piąta rocznica śmierci pochodzi z serwisu ORFEO.

Więcej informacji
Źródło: orfeo.com.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *